Koronka nie zamierza zrezygnować z pierwszego miejsca na materiałowym podium. Jest to najszlachetniejsza ślubna tkanina, która kojarzy się z szykiem, dziewczęcym romantyzmem i luksusem. Aby wykonać ręcznie centymetr kwadratowy koronki niezbędne było święcenie na to kilku godzin. Koronczarki w dzisiejszych czasach zastępują wieloigłowe maszyny i hafciarki, które z znacznie szybszym czasie tkają dla nas nietuzinkowe wzory. Jest wiele typów koronek, które różnią się znacznie od siebie.
Autorskie, zmysłowe i niepowtarzalne.
Koronkowe suknie ślubne
Piękno to konsekwencja w doborze wielu detali
Jeśli chciałabyś poznać bliżej historię i rodzaje koronek koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.
Trudno określić początki rzemiosła koronkarskiego, ponieważ w różnych epokach różnie o nim pisano i snuto rozmaite teorie na temat jego genezy.
WŁOSKIE
HISZPAŃSKIE
FRANCUSKIE
Sztuka koronkarstwa rozwinęła się w Alençon w XVII wieku. Do pracy w Alençon sprowadzono na początku koronczarki z Wenecji. Wykonywana techniką igłową została określona mianem „koronki królowych i królowej koronek”. W okresie rozkwitu produkcji koronki w mieście i jego okolicach pracowało osiem tysięcy kobiet. Koronki w Alençon wykonywano z przeznaczeniem na francuski dwór królewski. W 2010 roku sztuka koronkarstwa z Alençon została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.